Слайд-шоу
Слайд-шоу

Новини

 

 

 

Слухання на тему:
«Хлібопекарська галузь України: проблеми та перспективи розвитку».

14 лютого 2018 року в Національній академії аграрних наук України пройшли слухання на тему: «Хлібопекарська галузь України: проблеми та перспективи розвитку». Ініціаторами даного засідання Президії НААН виступили Об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром» та Інститут продовольчих ресурсів НААН.

В доповідях та виступах проаналізовано стан хлібопекарської галузі, можливість забезпечення населення якісною та безпечною продукцією, гарантування продовольчої безпеки Держави.

Основні питання, які підіймались:

  • виробництво  жита  менше за внутрішю потребу;
  • в загальному обсязі вирощеної пшениці низька частка зерна ІІ та ІІІ класу, яке володіє високими борошномельними якостями, що необхідні для хлібопекарського виробництва;
  • ДСТУ 3768-2010 «Пшениця. Технічні умови» та ДСТУ 46.004-99 «Борошно пшеничне. Загальні технічні умови» мають показники якості значно нижчі, ніж раніше діючі ГОСТи, що  не стимулює виробника в досягненні високих якісних показників;
  • відсутнє виробництво пшениці твердих сортів для виробництва макаронних виробів;
  • зруйновано машинобудівну базу для  хлібопекарської галузі;
  • відсутня державна підтримка хлібопекарської галузі через механізм здешевлення кредитів.

Прийнято Постанову Президії НААН України №3 від 14 лютого 2018 року.

Укрхлібпром сподівається, що порушені питання привернуть увагу Кабінету Міністрів України і Міністерства аграрної політики та продовольства до проблем хлібопекарської галузі України.

<< Назад