Слайд-шоу
Слайд-шоу

Про підписання Меморандуму

 

 

 

Про підписання Меморандуму

15 червня поточного року на онлайн зустрічі з представниками аграрних асоціацій та заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Качки та Тараса Висоцького відбулося обговорення Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і учасниками зернового ринку з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на 2020/2021 маркетинговий рік. 

Сторони погодилися співпрацювати у питаннях узгодження балансових характеристик зернового ринку України в 2020/2021 маркетинговому році з метою організації забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень. 

Документ планується підписати 1 липня цього року. До цього часу триватимуть уточнення прогнозів врожаю цього року та узгодження обсягів можливого експорту. 

Зокрема, сторони планують:

  • здійснювати заходи щодо погодження можливих граничних обсягів експорту зерна (далі – обсяги експорту) на основі попереднього балансу попиту і пропозиції зернових у 2020/2021 маркетинговому році з подальшим можливим підписанням Додатку до Меморандуму.
  • узгоджувати граничні обсяги експорту та вносити зміни до граничних обсягів експорту, які мають оформлюватись змінами до Додатку.
  • Міністерство залишає за собою право ініціювати заходи державного регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що носять непередбачуваний характер, а також, у разі підписання Додатку, й при відхиленні фактичного експорту від його граничних обсягів. 

Водночас, Міністерство сприятиме:

  • щотижневому інформуванню учасників зернового ринку та щомісячному обговоренню щодо обсягів зерна, які були експортовані та обсягів експорту, що залишилися невикористаними;
  • проведенню попередніх (не менше ніж за два місяці) консультацій з учасниками цього Меморандуму для обговорення оптимальних шляхів вирішення ситуацій у разі виникнення підстав для ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження режимів ліцензування, квотування. 

Разом з тим повідомляємо, що об’єднання «Укрхлібпром» надало свої пропозиції до робочої групи з підготовки Меморандуму:

  • встановити особливий контроль за експортом пшениці II класу, як основної сировини для гарантування продовольчої безпеки внутрішнього ринку (борошно, хліб, крупа, макаронні вироби тощо);
  • заборонити експорт жита, оскільки прогноз на його врожай в 2020 році є низьким.