Всесвітній день борошна започаткували в 2019 році з ініціативи музею «Музей мішка для борошна» (FlourWorld), розміщеного у Віттенбурзі (Німеччина).
У музеї представлено понад 3600 мішків для борошна зі всього світу.
20 березня вибрано як день, що припадає на середину весняного сонцестояння. Початок весни, початок посівних робіт та надії на хороший урожай.
Працівники Об’єднання «Укрхлібпром» щиро вітають наших колег–борошномелів з професійним святом – Всесвітнім Днем Борошна й бажають їм процвітання, натхнення, постійного технічного вдосконаленн я і щоб їхнє «біле золото» було завжди високої якості , із якого ми будемо мати можливість випікати хліб відмінної якості в широкому асортименті. Наші спільні зусилля будуть гарантувати продовольчу безпеку України.
Довідково: 16 жовтня 1945 року була створена Всесвітня продовольча організація FAO при ООН в місті Квебек (Канада) . Штаб-квартира FAO розташована в місті Рим (Італія) .
З ініціативи ООН 16 жовтня 1979 року встановлено Всесвітній день Продовольства.
16 жовтня 2006 року за пропозицією Міжнародного Союзу пекарів і пекарів -кондитерів UIBC встановлено Всесвітній День Хліба (World Bread Day).
Всесвітній День Хліба приурочено до двох важливих подій: створення Продовольчої і сільськогосподарської організації FAO в 1945 році та до Всесвітнього дня Продовольства, який відмічається з 1979 року.
З давніх-давен хліб прирівнювали до сонця, тому й надавали йому круглої форми. Звідси й різноманітні назви: колобок, калач, калита. Розрізати хлібину дозволялося лише ниткою, аби жодна крихта не впала додолу.
Хоч і рідко в якій оселі сьогодні випікають хліб, ставлення до нього майже не змінилося. Досі з ним зустрічають гостей, ідуть у гості, благословляють молодят, проводжають у дорогу...
За такого ставлення до хліба, як до найвищої святині, не дивно,що про нього народ склав багато прислів’їв і приказок:

- Коли хліб на столі, то стіл — престіл, а коли хліба ні куска, тоді стіл лиш гола дошка.
- Яка пшениця, така й паляниця.
- Є хліб, буде і пісня.
- Як є хліба край, то і в хліві рай, а як хліба ні куска, так і в горниці тоска.
- Де є хліб, там є життя, де є життя, там є надія.
- Хліб — годувальник, святиня людська.